Image

Народний дім

 1909 р. з ініціативи адвоката М. Дорундяка зведено Народний дім (архітектор - В. Нагірний), у якому розмістилася "Просвіта" (нині в цьому приміщенні діють музеї - краєзнавчий і Т. Шевченка). Значну частину коштів на будівництво Народного дому виділив М. Грушевський. Тут виступав театр товариства "Руська бесіда" зі Львова: у 1875 р. - за участю М. Кропивницького, потім - С. Яновича та його сина Леся Курбаса. У приміщенні Народного дому діяв також Повітовий союз кооператив (об'єднував 63 особи, голова - Степан Воркун).

Виглядає будівля дуже цікаво – дві вежі з куполами. Музей був будинком розвитку української культури та самобутності. Михайло Грушевський особисто контролював будівництво будинку, здійснюючи часті візити в Борщів. Він також був почесним представником “Народного дому”. Зараз музей є теж центральним місцем розвитку культури міста та громади. У ньому, окрім краєзнавчого музею, є і музей Тараса Шевченка з картинною галереєю, який був першим музеєм, створеним в західних областях України. На виставці тут представлені відомі борщівські вишиванки, історія міста з рідкісними документами, а також народні музичні інструменти. Будівля музею впізнається і примітна серед інших, тому знайти його в Борщові не складно.

В минулому році було підписано угоду між Люблінським музеєм та музеями Тернопільщини щодо співпраці. Угодою передбачені реалізація історичних проектів від найдавніших часів. Зокрема, археологічні та історичні проекти від черняхівської культури та Київської Русі до періоду Другої світової війни; етнографічні, мистецькі та літературні проекти, навчання наших музейних фахівців.

Image

 Фото з сайту castles.com.ua

© 2021 Борщівська міська рада. Всі права захищено.